ŚWIĘTO LATAWCA 2020!

3 października zapraszamy do Galerii Wisła na warsztaty z tworzenia latawców. Podczas wydarzenia dzieci będą konstruować własne latawce pod okiem doświadczonych instruktorów. Coroczne warsztaty w Galerii Wisła związane są ściśle z Świętem Latawca, które odbywa się na płockim lotnisku. Warsztaty ponownie organizujemy we współpracy ze sprawdzonym partnerem, Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej.

W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają zestaw części do budowy latawca, a także materiały do ich ozdabiania. Dzieci wykorzystają swoją wyobraźnię i kreatywność do wykonania swoich własnych, niepowtarzalnych latawców. Uzupełnieniem wydarzenia będą warsztaty tworzenia rakiet, wyrzutnia, budowa gigantycznych samolotów i strefa kolorowanek.

Stworzone latawce będzie można zaprezentować w powietrzu, podczas Konkursu Latawców, na lotnisku AZM - w niedzielę, 4 października, Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej organizuje kolejną już edycję Święta Latawca. Zawody będą rozgrywane w kilku kategoriach i grupach wiekowych. Nie zabraknie atrakcji towarzyszących imprezie – konkursów z nagrodami i kolorowych dmuchańców.