ŚWIAT KSIĄŻKI: nowości na lato

„Pięć gwiazdek dla Ciebie” Charlotte Lucas

Świeżutka nowość „Pięć gwiazdek” Charlotte Lucas bierze udział w stałej promocji „Druga książka -50%”.

Konrad zawodowo ocenia. Jest recenzentem produktów wedle życzenia zleceniodawcy. Ocenia więc sprawną kasjerkę, letnią kawę i... nauczycielkę swojego syna. Niestety kobieta według jego skali ma tylko 2 na 5 gwiazdek.

Kiedy Pia dowiaduje się o tym, postanawia utrzeć Konradowi nosa. Co z tego wyniknie? Musicie przekonać się sami!

Salon Księgarń Świat Książki znajduje się na poziomie -1.

 

„Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso

Jesień 2018 roku. Od 20 lat Fawles nie udzielił żadnego wywiadu. Jako że jego książki wciąż przykuwają uwagę czytelników, Mathilde Monney, młoda szwajcarska dziennikarka, zjawia się na wyspie, zdeterminowana, by poznać sekrety pisarza. Tego samego dnia na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety, a władze otaczają wyspę kordonem.

Tak zaczyna się niebezpieczne starcie twarzą twarz pomiędzy Mathilde i Nathanem, w którym namiętność mierzy się ze strachem, a zawoalowana prawda z wyrachowanym kłamstwem…

 

„Gwiazdor” Piotr C.

Piotr C. zasłynął książką „Pokolenie Ikea”, opowiadającą o życiu ludzi, którzy pracują, by spłacić kredyt. Rozczarowani i zmęczeni. Teraz powraca z książką „Gwiazdor”.

Oto Benek. Scenarzysta, alkoholik i lekoman. To najgorsza chwila w jego życiu. Ma 40 lat. Nie ma ochoty na seks. Zapchał mu się zlew. Mieszka w Warszawie, jest zima.

I jeszcze ktoś wali do jego drzwi. Za chwilę warszawska lala na wycieraczce okaże się łapówką, a prosta prośba od Rygla – napakowanego sterydami rapera – stanie się morzem problemów, które zmienią Benka na zawsze.

 

„Odległe brzegi” Kristin Hannah

W Księgarni Świat Książki znajdziecie kolejną poruszającą powieść Kristin Hannah, którą czytelnicy pokochali za „Słowika”. To mistrzyni historii miłosnych, które nie są banalne.

Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacja, która jednak nie przynosi im szczęścia. Czy uda się na nowo rozpalić namiętność i poczuć miłość?

 

„Washington black” Esi Edugyan

Ulubiona książka Baracka Obamy przetłumaczona i dostępna w Księgarni Świat Książki. Na dodatek bierze udział w promocji „Druga książka -50%”.

11-letni Wash - George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.

 

„Dublerka” B.A. Paris , Sophie Hannah , Clare Mackintosh , Holly Brown

Cztery mistrzynie thrillerów. Jedna książka napisana wspólnie. To właśnie „Dublerka” autorstwa B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown. Po ten tytuł zajrzyjcie do Księgarni Świat Książki. Szukajcie na stołach z promocją „Druga książka -50%”.

Córki Carolyn, Bronnie, Elise i Kendall przyjaźnią się i uczą w Akademii Sztuk Performatywnych imienia Orly Flynn. Rok temu zgrana grupka przyjaciółek rozpadła się – doszło między nimi brutalnej kłótni, ale dziewczynki już sobie wybaczyły i znów są nierozłączne. Jednak ich matki wciąż nie potrafią przejść nad tym do porządku dziennego. Szczególnie, że w szkole pojawiło się nowe zagrożenie i nowa tajemnicza uczennica. Wtedy matki postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Jednak, żeby odkryć prawdę, będą musiały zaryzykować, że na jaw wyjdą ich własne pilnie strzeżone sekrety…

 

„Sekrety włoskiej kuchni” Elena Kostiukovich

Jeszcze chwyćmy lato za nogi i wskoczmy w włoski klimat dzięki książce „Sekrety włoskiej kuchni” Eleny Kostiukovich. To książka nie tylko o kuchni, ale o samym sercu Italii – kulturze, sztuce, ludziach, miejscach, także jedzeniu. Uzupełniona pięknymi zdjęciami sprawia, że z własnej kanapy lub fotela przeniesiecie się do upalnych Włoch.