PODZIEL SIĘ CIEPŁEM Z POTRZEBUJĄCYMI - zapraszamy do wspólnego pomagania!

W wirze przedświątecznych przygotowań warto pamiętać o tym, co stanowi istotę Świąt: czasie spędzonym z najbliższymi, bliskości, rodzinnym cieple oraz pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Galeria Wisła przygotowała cykl grudniowych wydarzeń, w efekcie których będzie można pomóc najbardziej potrzebującym.

Na terenie Galerii jest dostępna wystawa psów czekających na nowy dom. Ekspozycja zaznajamia również z niezbędnymi informacjami potrzebnymi do przeprowadzenia procesu adopcji. Warto zaznaczyć, że podobna akcja została przeprowadzona w Galerii w październiku i przyniosła bardzo wymierne skutki – większość psów zaprezentowanych na wystawie znalazła nowy dom. Do 23 grudnia trwa zbiórka na rzecz płockich zwierzaków. Potrzebne produkty (karmę, koce, zabawki, żwirek itp.) można dostarczać do Punktu Obsługi Klienta Galerii Wisła. Wszystkie przekazane produkty zostaną przekazane przedstawicielom schroniska oraz płockim organizacjom pomagającym zwierzętom.

Galeria Wisła włączyła się dodatkowo w akcję pn. KARTKA DLA SENIORA. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów, we współpracy z Uniwersytetem III Wieku, przeprowadza akcję niosącą otuchę i nadzieję dla samotnych seniorów. Te święta będą inne niż wszystkie poprzednie, a samotność może doskwierać wielu, obawiającym się o swoje zdrowie starszym ludziom. W związku z tym zostanie przygotowana specjalna pomoc w postaci 150 paczek, które trafią do płockich seniorów. W paczkach znajdą się Kartki Świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci z Płocka oraz upominki od sponsorów, w tym od Galerii Wisła.