Akcja „EKO WIOSNA!”

W drugiej połowie kwietnia Galeria Wisła zaprasza na akcję EKO WIOSNA, ten edukacyjny projekt skierowany jest do wszystkich wyczulonych na los naszej planety. Wszystkie tematyczne atrakcje są zaplanowane z uwzględnieniem zachowania środków bezpieczeństwa, koniecznych w okresie epidemii. 
 
Od połowy kwietnia na facebooku Galerii Wisła pojawiają się ciekawostki i porady nt. wpływu ekologii na życie codzienne oraz skutecznych sposobów ochrony przyrody. Do dbania o środowisko zachęcają również liczne tematyczne konkursy i warsztaty, m.in.:
 
• EKOMODA – specjalny konkurs dla przedszkoli, w którym przedszkolaki projektują i przygotowują stroje z odpadów. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie. Zwycięskie przedszkola otrzymują karty podarunkowe do salonu SMYK w Galerii Wisła. Część nagród sponsoruje SUEZ Płock.
• EKO TORBA – zadaniem uczestników facebookowego konkursu dla klientów było zaproponowanie hasła zachęcającego do korzystania z toreb wielokrotnego użytku. Zwycięzca otrzyma karty podarunkowe do sklepów Galerii Wisła, a wybrane hasło pojawi się na limitowanej serii ekotoreb, które będzie można otrzymać w trakcie specjalnej akcji promocyjnej pn. „Ekotorby za zakupy”, zorganizowanej wspólnie z Kapitalnym Sklepem.
• PLANETA 2050 – konkurs plastyczny, w ramach którego uczestnicy przypomną nam, że Ziemia jest jedna i musimy wszyscy o nią dbać, jak również uświadomią co się stanie z planetą, jeżeli o nią dbać nie będziemy. W tym konkursie do zgarnięcia będą vouchery do Martes Sport. Sponsorem nagród jest SUEZ Płock.
• EKO JAZDA PO NAGRODY – konkurs facebookowy zorganizowany wspólnie z Komunikacją Miejską Płock, w którym można wygrać kartę podarunkową Galerii Wisła oraz upominki od KM Płock.
• EKO INSPIRACJE Z MDK – warsztaty, w których instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury pokażą jak zrobić fajne rzeczy z niefajnych śmieci.
• Ponadto na klientów Galerii czekają porady, inspiracje i konkursy od Komunikacji Miejskiej Płock Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., SUEZ Płock Sp. z o.o., Wodociągi Płockie Sp. z o.o.
 
Miłośników zieleni z pewnością ucieszy akcja zorganizowana wspólnie z Płockim Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami, w trakcie której – w zamian za przekazanie plastikowych nakrętek – będzie można otrzymać sadzonkę od PGO. O terminie wydarzenia Galeria poinformuje na stronie internetowej oraz na profilach społecznościowych. Warto pilnie śledzić profil Galerii Wisła na facebooku, aby nie przegapić zaplanowanych akcji. Nie zabraknie warsztatów plastycznych (online), porad i eko-ciekawostek. Dodatkowo na terenie Galerii pojawią się specjalne ekspozycje informacyjne oraz wystawy pokonkursowe. 
 
Wyraźnie rośnie świadomość społeczeństwa na temat kondycji środowiska, dlatego coraz więcej osób stawia na proekologiczne rozwiązania. Ten trend widać w przestrzeni publicznej, ekologia zagościła również na dobre w galeriach handlowych. Dla klientów, którzy stawiają na ekologię, ale zapomną zabrać własnej torby na zakupy mamy „zestaw ratunkowy” w postaci materiałowego worka idealnego na zakupy spożywcze. W razie nagłej potrzeby wystarczy odwiedzić Punkt Obsługi Klienta Galerii Wisła, gdzie na zapominalskich będą czekały specjalne worki z odzysku, a na opiekunów zwierząt bambusowe zasobniki z woreczkami, niezbędnymi w trakcie spacerów z psem. Jednocześnie przypominamy, że POK zostanie uruchomiony wraz ze sklepami, które obecnie są zamknięte, w związku z rozporządzeniem rządu RP.
 
Partnerami cyklu eko-wydarzeń w Galerii Wisła są: Komunikacja Miejska Płock, PGO Płock, Wodociągi Płockie, SUEZ Płock oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Galeria Wisła poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną oraz poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka.