Galeria Wisła


Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Otwarta w listopadzie 2008 Galeria Wisła jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo - rozrywkowym regionu płockiego. Klienci galerii mogą wybierać z oferty ponad 120 sklepów i punktów usługowych mieszczących się na 4 kondygnacjach obiektu. Dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowej z funkcją rozrywkową centrum jest także doskonałym miejscem rodzinnego wypoczynku lub spotkań z przyjaciółmi w kinie, kręgielni, kawiarniach i restauracjach.

Architektura obiektu to połączenie wysokiej jakości naturalnych materiałów wykończeniowych z nowoczesnymi i zaskakującymi rozwiązaniami we wnętrzu (szklana kopuła, przeszklone fragmenty dachu, winda panoramiczna, ekran wodny, wieża zegarowa). Powierzchnia całkowita to 54 000 m² z czego powierzchnia handlowa to blisko 23 000 m². Galeria posiada również 540 miejsc parkingowych. Galeria Wisła to wyjątkowe miejsce na mapie Płocka. Projekt i funkcjonalność obiektu zostały docenione przez grono międzynarodowych ekspertów poprzez nominacje do nagród Shopping Center Forum Awards 2009 oraz EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards. Galeria Wisła otrzymała tytuł Najlepszego Centrum Handlowego w kategorii Duże Centrum Handlowe w konkursie Shopping Center Poland. Zdobyła również tytuł "Wydarzenie Roku 2008" w kategorii "Gospodarka" w Plebiscycie Tygodnika Płockiego "Z Tumskiego Wzgórza".

Galeria Wisła mieści się w samym centrum największej dzielnicy Płocka – Podolszycach. W odległości 10 minut jazdy samochodem od galerii mieszka 131 tysięcy osób. Całkowita strefa oddziaływania obejmująca swoim zasięgiem teren oddalony o maksymalnie 30 minut jazdy samochodem to 203 000 potencjalnych klientów. Dojazd do Galerii Wisła nie może być prostszy - podwójne pasma drogowe w każdym kierunku. Galeria Wisła zlokalizowana jest w intensywnie rozwijającym się obszarze miasta, przy skrzyżowaniu ulic: Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II, w otoczeniu największych Płockich osiedli.

Galeria Wisła poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną, poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka. Dotychczas galeria zapraszała m.in. na wystawę poświęconą iluzji optycznej, wystawę pająków i skorpionów, wystawę dinozaurów, wystawę „Dzieciaki na księżycu", wystawę wynalazków Leonarda da Vinci, wystawę „W krainie smoków”, Akademię Młodych Odkrywców, współorganizowała Płockie Targi Edukacyjne, Targi Ślubne oraz Dyktando Płockie. Przeprowadzała również szereg akcji proekologicznych zachęcających do szczególnej troski o otaczające środowisko. Wykonywano darmowe badania, jak również przeprowadzono wiele konkursów o różnorodnej tematyce z cennymi nagrodami - do wygrania były między innymi samochody, skutery, czy rejs po Karaibach. Wsparciem dla imprez jest szeroka komunikacja i promocja wydarzenia w prasie lokalnej, na bilbordach w mieście i w regionie, Internecie, radiu i na plakatach.

Dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi przedstawicielami kultury i oświaty Galeria Wisła jest miejscem częstych wystaw organizowanych przez Płocką Galerię Sztuki, Towarzystwo Naukowe Płockie, Urząd Miasta Płocka, czy członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawy takiego formatu odbywające się w centrum handlowym najdobitniej pokazują, że galeria handlowa nie musi kojarzyć się tylko z konsumpcją. Poza klasycznymi eventami związanymi aktualną datą w kalendarzu - jak Walentynki, Boże Narodzenie, Dzień Dziecka, Rocznica Otwarcia czy Dzień Kobiet - galeria była miejscem szeregu autorskich akcji, czego przykładem mogą być Wyspy Smaku, Królestwo Zabawy, Wisła Łowi Talenty, czy Wisła Street Fashion Festival. Przywiązanie klientów do Galerii Wisła nagradzane jest również poprzez uruchomiony program lojalnościowy „Karta Grzechu Warta” – zebrane punkty za transakcje można wymieniać na atrakcyjne nagrody, a karta programu obliguje do zniżek w wybranych punktach galerii i Płocka. Dzięki nowoczesnej formie przekazu - jaką jest Facebook – Wisła weszła z dialog z klientem poprzez prężnie działający fanpage. Swoją pozycję na modowej mapie regionu umocniła również dzięki wydawanemu magazynowi "Trendy by Wisła" - nagrodzonemu przez środowiska branżowe Złotymi Szpaltami Roku.

Galeria Wisła dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowej z funkcją rozrywkową jest także doskonałym miejscem rodzinnego wypoczynku lub spotkań z przyjaciółmi w kinie, kręgielni, kawiarniach i restauracjach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą rozrywkową dostępną w naszej galerii.

Kino Helios w Galerii Wisła w Płocku posiada 5 klimatyzowanych sal wyposażone w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harkness. W komfortowych fotelach zamontowanych w kinie Helios jednocześnie może zasiąść ponad 1000 widzów. Dodatkowo w jednej z sal została zamontowana najnowocześniejsza na świecie technologia Dolby 3D Digital Cinema, umożliwiająca wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym.

W Arturo Bowling Club organizowane są turnieje i ligi bowlingowe, imprezy integracyjne dla firm, urodziny dla dzieci oraz wiele innych rodzajów imprez przy kręglach i bilardzie. Arturo Bowling Club to również niezapomniane dyskoteki, wieczory karaoke, emocje przy transmisjach sportowych i pubowe przesiadywanie ze znajomymi. Bowling jest jedną z najbardziej popularnych gier rekreacyjnych na świecie. To sport dla każdego bez względu na płeć czy wiek. Nie potrzebne są również specjalne umiejętności, a zasady gry są bardzo proste. Gra w kręgle jest doskonałą alternatywą dla innych zajęć sportowych nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży. W Arturo Bowling Club znajduje się największy klub bilardowy w Płocku. Posiadamy 8 stołów do gry w bilard: OLIMPIC III – 9 feet – 4 sztuki i 4 sztuki 7 feet. Wychodząc naprzeciw upodobaniom i gustom naszych klientów nasze stoły Olimpic III łączą w sobie zarówno profesjonalizm gry jak i nowoczesną stylistykę. Zaokrąglone profile band, najwyższej klasy kamienna płyta włoska 30 mm, turniejowe sukno Simonis 860 lub Milliken SuperPro oraz stabilna konstrukcja nośna gwarantują stuprocentową satysfakcję z gry.