Galeria Wisła w płockich autobusach

Od 1 lutego pasażerowie autobusów Komunikacji Miejskiej w Płocku mogą bezpłatnie korzystać z otwartej sieci internetowej. Od tej pory dla użytkowników smartfonów, tabletów oraz laptopów, podróż płockimi autobusami stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Sponsorem sieci jest Galeria Wisła, która jest bardzo aktywna m.in. w mediach społecznościowych – Galeria kilkukrotnie znalazła się w czołówce zestawień firmy SOTRENDER, która bada popularność i aktywność polskich profili.

Aby skorzystać z bezpłatnej sieci wi-fi wystarczy znaleźć wśród proponowanych sieci tę o nazwie KM Płock, zaakceptować regulamin i już można korzystać z Internetu. Płock, dzięki Galerii Wisła, jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których autobusy Komunikacji Miejskiej zostały wyposażone w hotspoty. Do tej pory na taki krok decydowały się przede wszystkim miasta wojewódzkie, jak Warszawa, Łódź, czy Białystok. Każdy z autobusów jest wyraźnie oznakowany, tak aby już przy wejściu pasażer wiedział o możliwości korzystania z wi-fi.

Hotspoty zostały uruchomione w 10 autobusach kursujących po najpopularniejszych trasach. Bezpłatne wi-fi jest też dostępne w całej Galerii Wisła, a dla najbardziej aktywnych użytkowników, na pierwszym poziomie Galerii uruchomiono specjalną strefę relaksu, gdzie każdy może naładować swoje przenośne urządzenie.